10 Mayıs 2011 Salı

Nadire İçkale Kimdir?

Tayyip Erdoğan ile ilişkisi olduğu iddia edilen Nadire İçkale’nin ismi kulaktan kulağa yayılmaya devam ediyor.

Peki ya kimdir bu isim?

Geçmiş yıllarda neler yapmıştır?

Gazete arşivlerini incelediğimizde şöyle bir tablo çıkıyor karşımıza;

Özal döneminde Özalcı…

Çiller döneminde Çillerci…

Tayyip döneminde Tayyipçi…

Yani, Nadire İçkale iktidara göre sosyal yaşamına şekil veren bir isimdir. 90’lı yıllarda modern görünümü ile gazetelerde boy gösterirken, daha sonra kapanıp bambaşka şekilde haberlere konu olmuştur.

2004 yılında yaptığı Umre ziyareti dini bir ibadetten öteye geçip, şov gösterisine dönüşmüştü. İçkale’nin bu tavrı dini hassasiyeti yüksek çevrelerde bile rahatsızlığa neden olmuştu.

Erdoğan ile İçkale’nin tanışması yıllar öncesine dayanmaktadır. 25.06.1995 tarihli Milliyet gazetesinde ”Bayan Erbakan’ın Arkadaş Sevgisi” başlığıyla şöyle bir haber yer almıştı;

“RP lideri Erbakan’ın kadınlarla yaptığı yemekli toplantıya katılan eşi Nermin Erbakan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’la aynı masayı paylaştı. Nermin Erbakan’ın masasını paylaştığı bir başka kişi de, İçkale Oteli’nin sahibi Nadire İçkale’ydi. Nermin Hanım’la çocukluk arkadaşı olduğunu söyleyen Nadire İçkale; şık tayyörü, fönlü saçları ve makyajıyla dikkatleri üzerine çekti.”

Nadire İçkale ile Tayyip Erdoğan’ın arasında ilişki olduğu iddiası aslında yeni bir şey değil. Geçmiş dönemde de bu iddia gündeme gelmişti.

Tayyip Erdoğan, Deniz Baykal’a “beline hakim olamadı” dediğinde bu iddialar yeniden hatırlandı.

Nadire İçkale’nin yakınları çeşitli paylaşım sitelerinde ilişki iddialarını gündeme getirenlere sert tepki göstermektedir. Şu anda konuştuğumuz her şey sadece iddia boyutunda olduğu için onları anlayışla karşılayabiliriz. Eğer iddialar yalan ise gösterdikleri tepki az bile sayılabilir. Ancak, Tayyip Erdoğan’ın özel hayatı hiçe sayan uygulamalarından bunalanların, ilişkinin hangi boyutta olduğunu merak etmesi de anlayışla karşılanmalıdır!

Deniz Baykal’ın videosu çıktığında Baykal bunun bir komplo olduğunu anında açıklamış, ardından istifa etmişti.

MHP’li yöneticilerin videosu ortaya çıktığında Devlet Bahçeli anında açıklama yapıp, ismi geçen kişileri partiden uzaklaştırmıştı.

Tayyip Erdoğan ile Nadire İçkale arasında bir ilişki vardır ya da yoktur dememiz şu an için mümkün değil. Çünkü bu iki isim de sessizliğini korumaktadır.

Bu sessizlik eğer biraz daha uzarsa “ateş olmayan yerden duman çıkmaz” diyenlerin sayısı her geçen gün artacaktır.

Murat KAYA

13 yorum:

 1. celalÇELEN Bunların yaptıklarının yanında biz asla onların seviyesine düşmeyiz biz ülkücüyüz suçu olan cazasını çeker şükürler olsunki vatana ihanet etmedik emperyalist güçlerin emrinde vatanımıza asla ve asla böldürtmeyiz MHP.liderinin dediği gibi gök kupbeyi başına yıkarız bizler vatan sevdalılarıyız.aldatan kandıran olmadık iki yüzlü asla olmadık olamayız onların seviyesine düşmeyiz asla ülkücü tokadı acıtır unutmasınlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yahu böyle zırva yorumları yayınlamayın lütfen. Bunu yazan adamın dünyadan haberi yok, MHP lideri dediği şahıs, şu anda Tayyip'in en büyük destekçilerinden, gök kubbeyi (bunu bile doğru yazamayan cahilin biri belli ki) birilerinin başına yıkmaya çalışmadan önce etrafta neler dönüyor, oturup onları öğrensin.

   Sil
  2. Ve TÜRKEŞ 1944 den beri AMERİKANIN HİZMETİNDE.Bunlarda hiçmi basiret yok, insan bu kadar kör olamaz, bırakın geçmişi, bu gün AKP her sıkıştığında MHP hemen koltuk değneği olur.Eğer MHP Gül'ün başkanlığa oturtmasaydı, bu günümüz ve yarınımız bu kadar karanlık olmayacaktı.

   Sil
  3. Günaydın karagözüm.MHP yi AKP ye koltuk değneği olarak suçlayan zat.Tayyip'i başbakan yapan CHP değilde kim.Başbakanla görüşerek siyaset yapma yasağını kim kaldırdı? Çamur atamdan kendi pisliklerinize bakın önce siz.

   Sil
  4. MHP Amerikan hizmetinde olsa çoktan Alparslan Türkeş iktidar olurdu.Komünistler SSCB nin emrinde Türkiye'ye komünizmi getirip Rusya'ya teslim olmaya kalkınca önünde Başbuğ'un liderliğinde Ülkücüler durdu.Nedense yıllar geçti solcular hala komünizmi TR ye getiremedik sorumlusu Ülkücüler diye çamur atmaya devam ediyor. Biz TURAN derken ABD ye meydan okumak için diyoruz ama siz ABD ye meydan okumayalım diye TURAN'a karşı çıkıyorsunuz heyhat.

   Sil
 2. MHP.NAZİLLİ CELAL ÇELEN AKP.nin Türkiyeyi rahatca bölüp parçalamak için tek hedefi ve isteğivar MHP.yi meclis dışı bırakıp aynı ırakda olduğu gibi rahatca ülkemizi bölmek parçalamak dır.ama ülkücüler meclis dışında kalırsa olacaklardan hainler sorumlu olacakdır elbetde kalemine mikrofonuna satan AKP.yandaşlarına duyrulur dünyada başka türkiye yok hayinlere dikkat diyorum.evet diyorum.

  YanıtlaSil
 3. İnsanların en doğal ihtiyaçlarını karşılamak yaşamın bir parçasıdır.Cinsel arzularda doğal karşılanmalı, kimsenin görmediği yerlerdeki ilişkiler hiçbir şekilde iki kişinin dışında paylaşılmamalıdır.Bu doğal ihyacı kirli emellere alet etmek için belgelemek ve bu belgeleri gene en pis emeller için kullanmak, alçaklık ve insan olamıyacak kadar aşağılık bir yaratığa yakışır.ÖZELLİKLE bu konuyu siyasi meydanlarda kullanmak ise insanlık utancıdır.Bu konuyu istismar edenler ve bu söylemden medet umanlar ise öncelikle kendilerine iyi bakmalıdıdr.Kendi geçmişindeki ayıpların daha çok olduğunu,daha fazla utanç duygusunu ötelemek ve başkalarının duymaması için daha fazla bağırmak ihtiyacını duyduklarını sanıyorum. Zira karanlıktan korkan kişinin bağırması veya türkü söylemesi gibi bir davranış biçimidir.KONUŞULMASI ve hele meydanlarda dile getirilmesi basitlik ve aaşağılık bir davranıştır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir an başbakan kendini savunuyor sandım..
   Umarım yanılıyorumdur.. O nasıl bir savunmadır arkadaş ? :/
   İhtiyaç mı ? Gitsin karısıyla görsün ihtiyacını..
   Hani zina haramdı ? Pehh... Çakma müslümanlar sizi..

   Sil
 4. bir cogumuzun ovundugu dedelerimizin (osmanli) ayni anda 50 kadini idare ettigini bildigi halde onlarla ovunenler simdi niye ar edep haya bekciligine soyunuyorlar? anlamak cok zor...

  YanıtlaSil
 5. Bakın bişi diyeyimii ne sağcıyım ne solcu ama emin olunki hepinizden çok milliyetçiyim biz burada yok öyle yok böyle dır dır konuştukça bunlar bu vatanı rahatça satacaklar bakın şundan emin olunki ezanı bile susturacaklar öyle zamanlar gelecek sizlerde göreceksiniz siz yiyin birbirinizi...

  YanıtlaSil
 6. bir yorumda benden bukadar cahil bencil yorum yapanlar arasınada benimde bir yorumum olsun kimi diyor mhp kimi diyor chp kimi diyor akp ya arkadaşlar futbo takımımı tutuyorsunuz anlamaıyorum herkesin ortak sorunu türkiyeyse eee ne diye parti parti diye tutturuyorsunuz anlamıyorum.sizin veya sizin gibi türkiye cumhuriyeti başbakanına iftiralar ve karalamalar ve çamur atan bir toplumun mensubuyum lakin yaptığınız sosyal medyadaki yayımlar türkiye cumhuriyetinin başbakanına zarar vermez türkiyemize zarar verir o yüzden paylaştığınız görsel ve yorumlarınıza itina ile dikkat etmeniz türkiye açısından daha iyi olacağı kanatindeyim.saygılar

  YanıtlaSil
 7. Adsiz

  buiktidar gelenekadar siyaset bukadar seviyesiz degildi bunlar santajla yalanla milleti boluyorlar vatan gidiyor biz hala sag solla ugrasiyoruz ulkeye yazikoluyor saygilarimla

  YanıtlaSil
 8. Siyaseti kendileri çirkinleştirenler , milletin yatak odasına gizli kamera yerleştirenler şimdi çamur kendilerine bulaşınca ötmesin.

  YanıtlaSil

Google hesabınız yoksa yorumlama biçimini ADI/URL ya da Anonim olarak seçip düşüncelerinizi aktarabilirsiniz.